Hovedseksjon

Publisert:

Aida Korami kom på besøk

En person som smiler foran en murvegg

Hvis du ikke har sett henne enda, er det bare et tidsspørmål før du blir kjent med henne. NRKs nye stjerne: Aida Korami. 

Bare en uke før hun ble sendt til Syria, som NRKs nye utenrikskorrespondent til Midt-Østen, tok hun seg tid til å besøke F21.

Korami stiller seg dermed inn i rekken bak noen av de mest anerkjente og respekterte journalistene Norge har hatt, som Yama Wolasmal og Sissel Wold.

Aida Korami besøkte skolen som del av et prosjekt F21s skolebibliotek og medier og kommunikasjonslinje har i samarbeid med Fritt-Ord stiftelsen. 

Korami fortalte hvordan hun har arbeidet for å få en av de mest prestisjefylte journalistjobbene i Norge, viktigheten av å ha journalister med minoritetsbakgrunn i media, og ikke minst farene hun kan møte som journalist i Midt-Østen.